שמנים לרכב

פעילות תקינה של המנוע ברכב דורשת שמן מנוע איכותי. בחירה בשמן איכותי חיונית לפעולה טובה יותר של המנוע, מניעת שחיקה מהירה ועבודה בטמפרטורה נמוכה (שמן איכותי מונע את התחממות המנוע). יתרון נוסף של שמנים איכותיים הוא צמצום הזיהום הסביבתי. 


איך בוחרים נכון שמנים לרכב?

רובנו משתמשים במשך שנים באותם שמנים לרכב שקבלנו עליהם המלצה במוסך. רגע לפני שאתם ממהרים לרכוש שוב את אותו המוצר, כדאי לעצור ולבדוק האם השמנים הללו הם אכן הטובים ביותר בעבור הרכב. הפרמטרים הבאים יסייעו לכם ללמוד מעט על שמנים ולבחור בחוכמה במוצר איכותי. 


דרגת הצמיגות של השמן

צמיגות היא תכונה בסיסית של שמן. כאשר בוחרים שמנים עם דגש על שמן למנוע כדאי לתת עדיפות לשמן עם דרגת צמיגות נמוכה ככל האפשר. הצמיגות משפיעה באופן ישיר על החיכוך כך ששמן עם דרגת צמיגות נמוכה יוצר חיכוך מועט במנוע. 


תקן אמריקאי או אירופאי

שמנים לרכב מסומנים לפי תקן אירופאי ואמריקאי. תקן API מעיד על תקן אמריקאי ותקן ACEA מעיד על תקן אירופאי. תבחרו את השמן שלכם על פי סוג הרכב, ארץ הייצור או הפופולריות של הרכב באירופה או ארצות הברית. חשוב לבחור בשמן שמתאים לפעולת המנוע באזור האקלים שלכם ולתנאי השטח. שמן מנוע שמתאים לשימוש באזורים קרים מאוד אינו בהכרח שמן שמתאים לשימוש גם באזורים חמים. 


איזה שמן כדאי לבחור?

בחירה בטוחה של שמנים לרכב תהיה כזו שתואמת את הוראת היצרן. חשוב להקפיד לרכוש שמן שמיוצר על ידי חברה אמינה ומובילה בתחומה. תנו עדיפות לשמנים שמיוצרים בטכנולוגיה סינטטית. במידת הצורך נבחר בשמנים שמיודים למנוע דיזל, שמנים שתומכים בעומס כבד וכן הלאה. בגלל התפקיד החשוב של השמן, יצרני הרכבים מגדירים בצורה מדויקת את השמנים המומלצים מבחינת צמיגות ואחוזים של חומרים בשמן. 

בהעדר ניסיון בתחום כדאי לבחור את השמן לרכב על פי המלצה של מכונאי שמכיר את הרכב ואת המותגים המובילים. ההשקעה שלכם במוצר איכותי משפרת את פעילות המנוע, מצמצמת את תהליכי השחיקה הטבעיים וחוסכת לכם ביקורים מיותרים במוסך. 

logo בניית אתרים