מצברים לרכב

איך יודעים להגיע הזמן להחליף מצבר לרכב? האם כל מצב בו הרכב אינו מניע דורש החלפת מצבר? איפה כדאי לרכוש מצברים לרכב והאם אפשר להתקין את המצבר לבד? תקלות מצבר הן תקלות נפוצות מאוד כך שכל בעל רכב צפוי להיתקל בהן לפחות פעם אחת. מצבר ברכב בנזין מחזיק מעמד לרוב 3-4 שנים. ברכבים עם מנועי דיזל, המצבר נדרש לעבוד קשה יותר ובהתאם מחזיק מעמד עד 3 שנים. 


איזה מצבר כדאי לקנות?

בבואנו לקנות מצבר חדש לרכב נרצה תמיד לקבל מוצר עם תקופת אחריות ארוכה. כאשר היצרן מוכן להתחייב לתקופת אחריות ארוכה, מדובר ככל הנראה במוצר איכותי. מצברים לרכב שנמכרים עם תקופת אחריות ארוכה, יהיו יקרים יותר בהשוואה למצברים שנמכרים עם תקופת אחריות קצרה או ללא אחריות כלל. 

הדרך הפשוטה והמהירה ביותר לבחירה נכונה במצבר שמתאים לרכב שלכם היא הגעה אל המוסך יחד עם המצבר הישן. במידה ואין לכם אפשרות להביא אתכם את המצבר הישן, נסו לצלם אותו בכדי להבטיח שהמצבר החדש יהיה בעל מבנה זהה.  


מתי מחליפים מצברים לרכב?

אם הרכב אינו מניע מיד, האורות לפתע חלשים וכך גם הצופר – כדאי לכם לבדוק את המצבר. חשוב לציין שכל הסימנים הללו מופיעים גם כאשר ישנה תקלה באלטרנטור (אחראי על אספקת החשמל למצבר) וגם במקרים בהם ישנה בעיה במשבת המנוע (אימובילייזר). תצליחו לזהות שמדובר בבעיית מצבר לאחר שתבחנו את תאריך הייצור שמודפס על המצבר. אם המצבר הזה משמש אתכם כבר יותר מ-3 שנים, ישנה סבירות גבוהה שהגורם לבעיה הוא המצבר. 

במידה ואתם תקועים כעת עם רכב שלא מניע והגיע אליכם רכב שירות שמציע מצברים למכירה, אל תמהרו לסגור עסקה מבלי לבצע השוואת מחירים מהירה אונליין ולבחון אלטרנטיבה של הפעלת שירותי גרירה (במידה ויש לכם כיסוי ביטוחי מתאים). 


איך מתקינים מצבר?

התקנת מצברים לרכב דורשת ידע, ניסיון ועבודה זהירה. התקנה לא נכונה עלולה לקצר את חיי המצבר. רוב בעלי הרכבים בוחרים בהתקנה מקצועית (כמעט תמיד ההתקנה כבר כלולה במחיר). אם תחליטו בכל זאת להתקין בעצמכם את המצבר תוכלו לרכוש מצבר בחנויות לאביזרי רכב. 

דרך האתר של חברתנו תוכלו להזמין בקלות רבה מצברים המתאימים לכל יצרניות ודגמי הרכבים. אנו מציעים מצברים למכירה במחירים אטרקטיביים, החל במצברי 40 אמפר לרכבים יפניים ועד מצבר 100 אמפר לרכבי מרצדס, ב.מ.וו. פולקסווגן ואאודי. בשורות הבאות נביא כמה הסברים על מצברים ובחירתם הנכונה.

 

סוגים שונים של מצברים לרכב?

 

מצברים לרכב הנמכרים בישראל נבדלים זה מזה בכמה פרמטרים. ההבדל הראשון טמון ביצרנית, כאשר על החברות המובילות כיום נמנות בוש, שנפ, וולטה וורטה. מדובר ביצרניות בולטות המספקות מצברים איכותיים במיוחד ומותאמים לאקלים בישראל, מה שאומר שאורך החיים שלהם ממושך ואת משרתיהם את בעליהם נאמנה למשך כ- 4 שנים בממוצע. מדובר במצברים שכבר הוכיחו את עצמם במאות אלפי רכבים בישראל, והמוניטין שלהם בהתאם. גם המחיר עשוי להיות לפעמים קצת יותר יקר מאשר של יצרניות פחות מוכרות, אך מכיוון שממילא מדובר ברכישה המבוצעת אחת לכמה שנים, והיא אינה כרוכה בעלויות גבוהות במיוחד, הרי שעדיף לרכוש מצברי איכות אמינים אף אם המחיר מעט יותר גבוה. כמובן שכדאי להשוות בין חברות המספקות מצברים ולבחור את זו שמציעה את הטובים מביניהם במחירים משתלמים, כפי שעושה חברתנו.

 

בנוסף, ההבדלים בין המצברים מצויים במצב המים המזוקקים שלהם. כך לדוגמא, לאורך השנים התרגל הציבור הישראלי למצברי מים מזוקקים במצב נוזלי, שהם צריך לעיתים לבדוק את רמת המים במצבר ובמידת הצורך להוסיף עוד. לעומת זאת, כיום רוב המצברים למכירה בישראל הינם במצב מוצק שמייתר את הצורך בבדיקת גובה המים וההתעסקות עם החלפתם, וכן קיימים מצברים במצב ג'לי שאורך החיים שלהם יותר ארוך ואינם מצריכים בדיקה והתעסקות. כמו כן, ישנם מצברים עם יתרונות מובנים, למשל כאלו המגיעים עם מכסה כפול למניעת אובדן של מים וחומצה, ועוד.

 

התאמה בין מצבר לרכב?

 

כידוע, לכל רכב מתאים מצבר אחר בהתאם לתצרוכת החשמל של מערכת ההנעה ומערכות חשמליות נוספות. ההבדל טמון בהספק המצבר ובמידות שלו, כך שמצבר 60 אמפר גבוה מתאים למשל לרכבים יפניים כמו טויוטה, מיצובישי, סובארו ומאזדה, ואילו מצבר 100 אמפר מתאים למרצדס, פולקסווגן, אאודי ו- ב.מ.וו. באתר של חברתנו תראו את סוגי הרכבים שאליהם מתאים כל מצבר. בנוסף לכך, ניתן לראות את סוג המצבר המתאים בספר הרכב של המכונית, שעליו ממליצה היצרנית מבחינת הספק ומידות.

 

להזמנת מצב לרכב?

 

מצברים למכירה ניתן להזמין בקלות ובבטחה כבר עכשיו דרך האתר של אוטו הייטק. לפרטים נוספים, קבלת הכוונה מקצועית וביצוע הזמנות טלפוניות ניתן ליצור עימנו קשר ב- 08-6528787.

 

logo בניית אתרים